Videogaléria

Prehliadka mažoretiek X. ročník" , týmto podujatím sa v Slovenskom Pravne otvorili kultúrne brány leta - tradičné podujatie, na ktorom sa zúčastnili mažoretky z turčianskych obcí. Hodnotné vystúpenia a výbornú atmosféru okrem dobrého počasia posilnila aj vysoká divácka účasť na tejto prehliadke, ktorá mala dve kolá pre každé družstvo. Podujatia sa zúčastnili družstvá zo Slovenského Pravna prezentované dvoma družstvami a to staršími /skupinaDevils/ a malými mažoretkami pod umeleckým vedením Eleny Brngálovej. Blatnické družstvo mažoretiek a mažoretky z Dolných Rakoviec úspešne viedla Anna Matulová. Značné zastúpenie mali aj Turčianske Teplice a to dvomi družstvami, a to najmenšími mažoretkami na vystúpení a staršími, pod umeleckým vedením Zdenky Kevickej. Mažoretky z Hornej Štubne sa predstavili divákom pod umeleckým vedením Adriany Matulovej. Ďanovské mažoretky svoje skladby predstavili divákom tiež v dvoch kolách pod umeleckým vedením Ivy Šimkovej. Spestrením bolo vystúpenie brušných tanečníc s vedúcou zoskupenia Mgr. Súdorovou a folklórny súbor Slnovrat pod umeleckým vedením pani Očkajovej . Pre potešenie značného počtu návštevníkov podujatia zaspievali súrodenci Aďka a Aďo Habrdovci. Úspešné podujatie na organizácii ktorého mala značný podiel zástupkyňa starostky Slovenského Pravna Mária Windischová, bol ukončený vatrou a diskotékou.

Folklórny súbor Slnovrat z Turčianskych Teplíc, vystúpil v rámci 10-teho ročníka prehliadky mažoretiek v Slovenskom Pravne, pod vedením Mgr. Gabriely Očkajovej.

19.5.2012 sa v obci Slovenské Pravno konali okrskové hasičské preteky, ktorých sa zúčastnili dobrovoľné hasičské zbory z obcí Slovenské Pravno, Abramová, Brieštie a Ondrašová. Víťazom súťaže sa stal DHZ z Brieštia v najlepšom čase súťaže, pričom najrýchlejší útok trval len 22 sekúnd. Súťaž navštívili aj zástupcovia DHZ s Lehoty pod Vtáčnikom. Spokojnosť s prípravou a priebehom súťaže vyjadrili všetci prítomný, za čo aj poďakovali vedeniu obce na čele so starostkou Slovenského Pravna Ing.Martou Hrúzovou.

Prvá obecná zabíjačka sa konala 4.2.2012 v Slovenskom Pravne. Napriek poriadnej zime -18°C, prilákala na výborné výrobky značný počet občanov obce. Založila sa zrejme tradícia ,ktorá bude pokračovať ďalšími ročníkmi.